Warsztaty Polecenia ,,Zostaw!” to czas, podczas którego skupiamy się na nauczeniu psa rezygnowania ze zjadania odpadków, śmieci, odchodów i innych szkodliwych dla zdrowia psa znalezisk. Polecenie „zostaw” ma wiele praktycznych zastosowań i warto poświęcić trochę czasu, by porządnie nauczyć jej psa. Podczas tej nauki, pojawia się także dodatkowy, bardzo przydatnym efekt uboczny dobrze wypracowanego polecenia – rezygnowanie, a więc,,zostaw”, pomaga nawet w ignorowanie innych ludzi i zaprzestanie w skakaniu na nich czy spoglądania w stronę innego psa (oczywiście przy dobrze wykonanym treningu psa).

Niektóre psy mają bardzo silny nawyk wyszukania i zjadania za wszelką cenę takich ,,przysmaków”. Często wymaga to długiego treningu. Wychodząc temu naprzeciw, proponuję spotkania w formie innej niż kurs – warsztaty mają regularnie określony termin, jednak zapisać się można dosłownie ze spotkania na spotkanie, a więc bez związania terminami na kilka tygodni. 

W zależności od potrzeb opiekuna psa, przyczyn trudnego zachowania psa i długości występowania, praca z każdym psem może być bardzo różna – czasem mogą wystarczyć dwa spotkania warsztatowe, aby problem zniknął, a czasem wymaga to dłuższego procesu. 

Zajęcia odbywają się w formie warsztatów. Raz w tygodniu spotykamy się w sali treningowej po to, aby wypracować z psem silne skojarzenia polecenia ,,zostaw”. Następnie, w zależności od poziomu wypracowania polecenia, przenosimy się do lasu lub w miasto, aby tam szlifować efekty nauki i uodparniać jej działanie w otoczeniu nieprzewidywalnych rozproszeń. 

Czas jednego spotkania: 1 godzina. Cena: 50 zł.

W zajęciach mogą uczestniczyć psy w każdym wieku. Po wypełnieniu formularza, otrzymasz informację zwrotną o szczegółach treningu na podany przez Ciebie adres email.

Zapisy na zajęcia – poprzez formularz zgłoszeniowy: 

Formularz zapisu na Warsztaty Polecenia ,,Zostaw!":Płeć:

Skąd dowiedzieli się Państwo o zajęciach dla psów w ,,Podążając za Psem”?