Takie spotkania, to świetna okazja do poznania psów, z którymi Twój pies będzie się dogadywał i przy których poczuje się swobodnie. Dodatkowo Ty, jako jego opiekun będziesz miał możliwość obserwowania go w relacjach z innymi psami i nabywania pewności siebie w tych sytuacjach. 

Naszym zadaniem jest zaaranżować spotkania tak, aby każdy czuł się bezpiecznie i swobodnie. Zawsze wspólnie omawiamy napotkane sytuacje. Ważne dla mnie jest to, aby właściciele psów mieli świadomość tego, jak pies postrzega świat oraz zdobywali wiedzę z zakresu ich komunikacji.


Terminy spacerów grupowych – w lesie oraz w mieście: GRAFIK

Zapisy:

  Płeć:

  Czy pies był wcześniej szkolony?

  Jak pies reaguje na spotkania z innymi psami?

  Zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności i zgadzam się z jej warunkami. (wymagane)

  Czas trwania: ok. 1 godz.
  Cena: 40 zł (za 1 psa) * spacerowicze, którzy są z nami od dawna liczeni są według starej ceny 😉
  Liczba uczestników min. 3 psy.
  Miejsce: Kobyłka.

  Spacer socjalizacyjny dla psów – zapraszamy również psy z Warszawy

  Spacery grupowe skierowane są do każdego psa, który lubi i potrzebuje takich spotkań. Te psie spotkania zwane często spacerami socjalizacyjnymi psów, mają na celu jedno – tworzyć dobre wspomnienia i prawidłowe, bezpieczne relacje każdego psa z innymi psami. Osobiście nazywam je spacerami rehabilitacyjnymi, bo najpiękniej jest móc obserwować zmiany psów z trudnościami, które dzięki wsparciu innych, równoważonych psów pomagają takiemu psu pokonać lęki.

  Mile widziane są szczenięta, psy lękliwe, takie, które miały nieprzyjemne doświadczenia z innymi psami czy ludźmi, a nawet uznane za agresywne. Decyzję o tym, czy dany pies może dołączyć do grupy spacerowiczów, podejmuję po zebraniu więcej informacji na temat psa i jego ewentualnego problemu. 

  Czasem zdarza się, że w trakcie spaceru, pies musi zakończyć spacer wcześniej albo że takie psie spacery nie są dla niego odpowiednie.

  Co przygotować na psie spotkania?

  Najważniejszym punktem spotkań psów jest to, aby każdy z nich czuł się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego najczęściej psy biegają luzem, bez smyczy (ewentualnie na długiej lince). Nie jest dozwolone ubranie psa w żadne narzędzie sprawiające ból. 

  Co zatem zabrać na grupowy spacer z psem?

  • Psa można przyprowadzić na smyczy przypiętej do szelek lub miękkiej obroży;
  • Proszę o zabranie linki treningowej (długość 10, 15 lub 20 m);
  • Miska i woda dla psa;
  • Malutkie kawałeczki smakołyków, które pies bardzo lubi (bardzo ważne jest, aby nie podawać jedzenia innym psom);
  • Ulubiona zabawka psa;
  • Dobry humor 🙂

  Mała porcja treningu psa podczas psich spacerów

  Głównymi celami psich spotkań jest pozwolenie psom na podejmowanie własnych decyzji oraz budowanie poczucia pewności siebie każdego z psów. Co więcej, jeśli emocje psów na to pozwolą, to w trakcie psich spotkań zajmujemy się również szkoleniem. Często trenujemy przywołanie oraz inne elementy posłuszeństwa psów. Jest to też dobry moment na skonsultowanie nauczonych poleceń. Podczas spacerów z psami możesz sprawdzić czy pies jest w stanie ich wysłuchać, bo może warto jeszcze nad nimi popracować. A my chętnie podpowiadamy co można w tym kierunku zrobić 🙂

  Każde spotkanie przeplatane jest przede wszystkim tłumaczeniem psich zachowań. Opowiadaniem o tym, co pies komunikuje swoim zachowaniem. To wszystko łączymy z technikami uspokojenia psów. Uczymy ich węszenia po to, aby z czasem same umiały lepiej panować nad własnymi emocjami.