Idealnie jest, kiedy pies podczas spaceru idzie na luźnej smyczy. Opiekun psa czuje się swobodnie, a i dla psa taki spacer przynosi ogromne korzyści – pies może zrealizować swoje potrzeby bez stresu i szarpania się z opiekunem.

Wiemy jednak, że luźna smycz to marzenie wielu z was. Najgorzej jest iść z psem na spacer w mieście, kiedy mijamy inne psy… jeżdzę do waszych domów i widzę, że to jest główny problem waszej codzienności. Właśnie dlatego mamy opcję spotkań na mieście w temacie chodzenia z psem na luźnej smyczy.

Podczas takiego spaceru pies może poruszać się na odległość równą długości smyczy bez ciągnięcia i napinania jej.

Dlaczego pies ciągnie na smyczy?

Powodów, dla których pies ciągnie na smyczy może być całkiem dużo – co pies to inna historia. Na przykład chęć szybkiego dojścia do celu – zapachu, człowieka, psa, przedmiotu. Z kolei inne psy mogą ciągnąć na smyczy, kiedy chcą uniknąć nieprzyjemnej sytuacji lub kiedy mają ochotę poruszać się dużo szybciej niż opiekun, który jest na drugim końcu smyczy. To ogromne utrudnienie dla opiekuna psa, który nie są jest w stanie go utrzymać, zwłaszcza jeśli jest on duży i silny.

Przyjemnie jest, kiedy pies i jego opiekun swobodnie spacerują obok siebie, bez szarpania, szczekania czy wyrywania rąk. Pies potrzebuje czasu, aby nauczyć się spokojnego spacerowania na smyczy. Przy odrobinie pracy i konsekwencji można osiągnąć dobry efekt. Niestety wielu opiekunów nie uczy swoich psów chodzenia na luźnej smyczy. Z czasem, gdy szczeniak urośnie, zaczyna się przeciąganie opiekuna przez trawniki, ulice i parki. 

Program spotkań Pies na Smyczy

Regularne spotkania dają nam możliwość poprowadzenia was przez ten upierdliwy temat 🙂 bo pytań macie wiele, a każdy pies i jego opiekun jest inny i przychodzi z inną sytuacją. Jak nauczyć psa spokojnego chodzenia na smyczy? Czy uczyć psa chodzić przy nodze? Czy zawsze da się to zrobić? Jak powinien wyglądać spacer? Jaka smycz, obroża czy szelki są najbardziej odpowiednie na spacer z psem? Czy pozwalać psu węszyć podczas spaceru?

 • opanowanie emocji psa podczas spaceru
 • odczytywanie mowy psa i rozumienie jego potrzeb
 • jasna komunikacja z psem na smyczy
 • spokojne mijanie innych psów i ludzi
 • przewidziana niewielka praca domowa do wykonania w waszych codziennych spacerach z psem

Organizacja spotkań Pies na Smyczy?

Aby spotkania miały sens potrzebujemy, aby uczestniczyło w nich min. 4 psy. 

 • obecnie zajęcia Pies na Smyczy prowadzone są w dwóch lokalizacjach – w Markach ul. Piłsudskiego 2A lub w Wołominie (mapa)
 • omawiamy zasady spaceru i ruszamy
 • podczas spotkania trener szkolenia psów podchodzi do każdego uczestnika spotkania, omawia i demonstruje schemat pracy nad luźną smyczą konkretnie dla każdej pary pies-człowiek
 • ważne jest, aby przed treningiem nie spotykać ze sobą psów. Wiele z nich potrzebuje dużo czasu i przestrzeni, aby poczuć się komfortowo w otoczeniu innych psów i ludzi
 • czas trwania pojedynczych spotkań to 45 min

Z naszymi poradami na pewno uda Ci się rozwiązać ten problem! Podczas spotkań, poznasz techniki, które pomogą ci zapanować nad psem podczas codziennych spacerów.

Decyduj, ile chcesz zapłacić za spotkania Pies na Smyczy

 • za pojedyncze zajęcia 50 zł
 • abonament na 8 spotkań za 360 zł

Jak zapisać się na zajęcia Pies na Smyczy?

Wypełnij proszę zamieszczony niżej formularz zgłoszeniowy, w odpowiedzi na zgłoszenie wyślemy szczegółowe informacje organizacyjne. Po uregulowaniu wpłaty, zapisy na każde pojedyncze zajęcia będą się odbywać poprzez grafik zamieszczony na dole strony.

Zgłoszenie na warsztaty pracy z psem na smyczy

  Płeć:

  Preferowane miejsce zajęć Pies na Smyczy:

  Czy pies był wcześniej szkolony?

  Jak znaleźliście Za Psem? 😉
  polecenie / rekomendacjafacebookinstagramgoogleulotkalekarz weterynariisklep zoologicznyinne

  Czy jest coś o co potrzebujesz zapytać?

  Zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności i zgadzam się z jej warunkami. (wymagane)

  Terminy spotkań:

  • w soboty o godz. 11:00 (Marki)
  • w soboty o godz. 13:00 (Wołomin)
  • w niedziele godz. 12:30 (Marki)
  • w niedziele godz. 13:30 (Wołomin)

  Zapisy na konkretne zajęcia odbywają się przez system poniżej: