Zapisy są cały czas otwarte, można dołączyć w każdej chwili – proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy na dole strony. Zajęcia odbywają się cyklicznie w niżej podane dni i godziny:

 • Terminy spacerów grupowych – w lesie oraz w mieście: GRAFIK

Idealnie jest, kiedy pies podczas spaceru idzie na luźnej smyczy. Opiekun psa czuje się swobodnie, a i dla psa taki spacer przynosi ogromne korzyści – pies może zrealizować swoje potrzeby bez stresu i szarpania się z opiekunem.

Wiemy jednak, że luźna smycz to marzenie wielu z was. Najgorzej jest iść z psem na spacer w mieście, kiedy mijamy inne psy… jeżdzę do waszych domów i widzę, że to jest główny problem waszej codzienności. Właśnie dlatego mamy opcję spotkań na mieście w temacie chodzenia z psem na luźnej smyczy.

Podczas takiego spaceru pies może poruszać się na odległość równą długości smyczy bez ciągnięcia i napinania jej.

Dlaczego pies ciągnie na smyczy?

Powodów, dla których pies ciągnie na smyczy może być całkiem dużo – co pies to inna historia. Na przykład chęć szybkiego dojścia do celu – zapachu, człowieka, psa, przedmiotu. Z kolei inne psy mogą ciągnąć na smyczy, kiedy chcą uniknąć nieprzyjemnej sytuacji lub kiedy mają ochotę poruszać się dużo szybciej niż opiekun, który jest na drugim końcu smyczy. To ogromne utrudnienie dla opiekuna psa, który nie są jest w stanie go utrzymać, zwłaszcza jeśli jest on duży i silny.

Przyjemnie jest, kiedy pies i jego opiekun swobodnie spacerują obok siebie, bez szarpania, szczekania czy wyrywania rąk. Pies potrzebuje czasu, aby nauczyć się spokojnego spacerowania na smyczy. Przy odrobinie pracy i konsekwencji można osiągnąć dobry efekt. Niestety wielu opiekunów nie uczy swoich psów chodzenia na luźnej smyczy. Z czasem, gdy szczeniak urośnie, zaczyna się przeciąganie opiekuna przez trawniki, ulice i parki. 

Program spotkań Pies na Smyczy

Regularne spotkania dają nam możliwość poprowadzenia was przez ten upierdliwy temat 🙂 bo pytań macie wiele, a każdy pies i jego opiekun jest inny i przychodzi z inną sytuacją. Jak nauczyć psa spokojnego chodzenia na smyczy? Czy uczyć psa chodzić przy nodze? Czy zawsze da się to zrobić? Jak powinien wyglądać spacer? Jaka smycz, obroża czy szelki są najbardziej odpowiednie na spacer z psem? Czy pozwalać psu węszyć podczas spaceru?

 • opanowanie emocji psa podczas spaceru
 • odczytywanie mowy psa i rozumienie jego potrzeb
 • jasna komunikacja z psem na smyczy
 • spokojne mijanie innych psów i ludzi
 • przewidziana niewielka praca domowa do wykonania w waszych codziennych spacerach z psem

Szczegóły zajęć Pies na Smyczy:

 • opłata za zajęcia 50 zł
 • czas trwania 45 min

Zgłoszenie na warsztaty pracy z psem na smyczy

  Płeć:

  Jak pies reaguje na spotkania z innymi psami?

  Interesuje mnie:

  Zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności i zgadzam się z jej warunkami. (wymagane)