Nosework to uniwersalny sport dla każdego psa

Doskonale sprawdzi się w nim zarówno zdrowy i pełen energii pies, jak i niepełnosprawny, starszy czy nieśmiały. Jest to doskonały sposób na nauczenie psa skupienia, dokładności, koncentracji, a nawet samodzielności! Treningi nosework nie są skomplikowane, a przynoszą wiele korzyści w życiu psa. 

Podczas regularnych treningów opiekun nauczy się wyłapywać i rozumieć nawet drobne zmiany w zachowaniu psa. Nosework to zajęcia, dzięki którym można wzmocnić relację z psem i zapewnić mu ciekawą oraz rozwijającą formę aktywności.

Nosework wywodzi się z detekcji zapachowej psów pracujących w policji. Dzięki uniwersalności pracy psa w nosework, stale rośnie popularność tego psiego sportu. Pod naszym okiem trenują świetnie rokujące gwiazdy nosework, jesteśmy dumni z naszych podopiecznych! Dlatego stale się rozwijamy i dostosowujemy zajęcia do waszych potrzeb.

Nosework poprawia skupienie, wycisza i pomaga opanować emocje psa

Dużą zaletą noseworku jest fakt, że ćwiczyć z psem można w domu, nie ma potrzeby posiadania drogich akcesoriów czy mnóstwa sprzętu, a sesja treningowa zajmuje kilka minut dziennie. Warto zaznaczyć, że dobrze zaplanowany i przeprowadzony trening potrafi zmęczyć psa jak godzinny spacer.

Program treningów przygotuje was do udziału w testach zapachowych i/lub udziału zawodach Polskiej Ligi Nosework

Nosework w trzech krokach:

Dopracowane podstawy to fundament świadomej pracy w nosework. Tu liczy się skupienie oraz komfort psa. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić, czy to sport dla was – przynajmniej jeden raz przyjedziemy w znane wam miejsce (może to być miejsce zamieszkania psa) i poprowadzimy was aż do poziomu testów zapachowych. To wspaniała okazja, aby się poznać oraz dostosować metodę pracy do każdego psa z osobna.

Pakiet 3 lekcji po 45 minut, koszt 250 zł*

*jedno spotkanie w miejscu zamieszkania psa, umów się wybierając termin w aplikacji.

Kiedy podstawy macie już za sobą, warto poszerzyć horyzonty!

Nosework II, elementy, to spotkania tematyczne, podczas których będziecie mogli dopracować to, na czym wam aktualnie zależy!

Grafik zajęć

Uwaga! Zapisy przyjmujemy dopiero po wypełnieniu zgłoszenia na kurs (na dole tej strony).

 • Technika: praca nad szczegółami – treningi techniczne, przeszukania dyrektywne, oznaczanie zapachu, rozwiązywanie problemów w nosework, budowanie samodzielności psa;
 • Teoria i praktyka: teoria zapachu czyli przewidujemy jak zachowa się zapach: spotkania w formie pikniku, podczas których przeplatamy teorię z praktyką;
 • Rozproszenia: praca w terenie, skupienie się na pokonywaniu socjalnych trudności psa podczas pracy w nosework;
 • Motywacja: zabawy motywacyjne, urozmaicenie treningu;
 • Zaawansowany trening: próbki niedostępne, wielokrotne, przygotowanie do zawodów*.

6 lekcji po 60 minut, do 4 psów w grupie, koszt 420 zł*

Każdy trening kończy się sugestią o tym, nad czym warto się skupić w treningach nosework, a więc na które zajęcia pojawiać się w ramach Nosework iI, elementy!

Zapisz się!

  Płeć:

  Interesuje mnie:

  *jeśli wybierasz Nosework I, wstęp!, to bardzo prosimy o podanie adresu do siebie - łatwiej będzie nam zaplanować dojazd do Was:

  Skąd wiesz o Za Psem?
  polecenie / rekomendacjafacebookinstagramgooglebaner/reklamainne

  Potrzebujesz o coś zapytać?

  Zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności i zgadzam się z jej warunkami. (wymagane)

  Zakres kursu Nosework:

  • wprowadzenie do sportu nosework
  • treningi na zapachach – cynamon, goździk i pomarańcza, wybór zapachu w zależności od stopnia zaawansowania pracy psa
  • rozwiązywanie problemów podczas pracy psa z zapachem (branie próbki w zęby, niszczenie przedmiotów, fałszywe alarmy czy zbyt wysokie pobudzenie psa lub brak motywacji do treningu)
  • praca metodyczna, budowanie motywacji psa do pracy
  • przeszukania przedmiotów, pomieszczeń oraz terenu
  • trening z wielokrotnymi próbkami zapachowymi
  • treningi z użyciem zapachów zwodniczych
  • wprowadzenie do przeszukiwania próbki w wodzie, ziemi czy w korze drzewa
  • komunikacja z psem podczas treningu – wskazówki na temat prawidłowego prowadzenia psa po ringu
  • próbne testy i egzaminy (przewodnik psa nie wie, gdzie jest ukryty zapach) przygotowujące do zawodów Nosework Polska

  Kurs nie służy rozwiązywaniu problemów behawioralnych związanych z agresją wobec ludzi lub innych zwierząt. Właścicieli takich psów zapraszamy na konsultację behawioralną i szkolenie indywidualne. W przypadku niemożności uczestnictwa w zajęciach grupowych proponujemy lekcje indywidualne. Zakres lekcji ustalany jest indywidualnie w zależności od potrzeb psa i oczekiwań właściciela.